“Kdor posadi drevo, misli na prihodnost.” (avtor neznan)

V naš šolski prostor smo vpeljali koncept trajnostnega razvoja; ob šoli imamo permakulturne vrtove in celo zeliščni hrbiček tete Pehte pa sredozemsko gredico. Za vse to deloma skrbijo tudi naši učenci (deloma pri urah gospodinjstva, razrednih urah, naravoslovju, podaljšanem bivanju, interesnih dejavnostih, nekaterih dnevih dejavnosti …). Ob tem pridobivajo pomembna življenjska znanja ter spretnosti, učijo se samooskrbe in razvijajo spoštljiv odnos do narave. Našo krasno okolico bogatimo tudi z drevesi – učenci so se naučili, kako jih pravilno posadimo in zaščitimo, kmalu se bomo učili tudi, kako jih pravilno obrezujemo, negujemo. Sadeže pa bomo pohrustali ali pa iz njih skuhali marmelado.

Ker smo kar nekaj dreves že dobili podarjenih, smo osnovali akcijo “Posadi drevo”. Kdor želi obogatiti in olepšati naše učno okolje, lahko prinese, podari drevo in ga sam ali z našimi učenci posadi nekje ob šoli. Vsako drevo bomo opremili s tablico, kjer bo zapisana vrsta drevesa, naziv donatorja in letnica zasaditve. Tako bo donator svoje drevo lahko kdaj tudi obiskal in spremljal njegovo rast.

DREVESA SO ŽE DONIRALI IN POMAGALI POSADITI:
  • LIONS KLUB LJUTOMER, 2015 (hruška)
  • ZAVAROVALNICA MARIBOR, POSLOVNA ENOTA LJUTOMER, 2016 (sadna drevesa) GALERIJA
  • DREVESNICA MALUS, 2016 (sadna drevesa) GALERIJA
  • ZAVAROVALNICA SAVA, 2017 (dva okrasna javorja, zasajena ob igralih z namenom senčenja otrokom ob igri)  GALERIJA

HVALA VSEM, KI STE NAM ŽE POMAGALI PRI SOOBLIKOVANJU PRIHODNOSTI. VABLJENI, DA SI KDAJ OGLEDATE RAST VAŠEGA DREVESA.

*ČE SE ŠE KDO ODLOČI ZA SODELOVANJE V AKCIJI, NAS PROSIMO PREDHODNO KONTAKTIRAJTE NA TELEFONSKO ŠTEVILKO ŠOLE.