V petek 18.10.2019 smo imeli dan požarne varnosti. Ko je trikrat pozvonilo po šolskem zvoncu, smo evakuirali celotno šolo. Spodnja etaža je šla skozi zasilni izhod, ki je v moški garderobi, zgornja etaža pa skozi glavna vrata. Učenci so se vrnili po jakne in čevlje. Zunaj jih je čakal gasilec gasilske enote Ljutomer, pgd-ljutomer.si/ ki je učencem razložil, kako je potrebno ravnati z gasilskim aparatom. Pokazal nam je različne gasilne aparate in nam razložil, kako so sestavljeni. Ko uporabljaš gasilski aparat, moraš najprej izvleči varovalko in se odmakniti 2 m od ognja preden začneš gasiti. Pokazal nam je tudi zakaj. Pripravil je tudi simulacijo gorečega olja. Sprva olje ni in ni hotelo zagoreti. Zato je poklical še enega gasilca, ki je moral prinesti dodatno jeklenko, da je olje segreval z obeh strani. Ko je zagorelo, je čez  dal karton, ki je preprečil dotok kisika in olje je ugasnilo. Ko jo je takoj umaknil, je olje spet zagorelo, ker je bilo še vroče in ni zaprl dotok plina. Pokazal nam je tudi kaj se zgodi, če ga poliješ z vodo. Nastala je eksplozija (seveda smo vsi gledali z dovolj velike razdalje).

Oznake: