V tednu otroka (torek 8.10.2019) smo znova izvedli DAN PRIJATELJSTVA s podružnično OŠ Cven. To je bilo že naše 15. skupno srečanje. Pod vodenjem profesorja športne vzgoje Roberta Stajnka smo izvedli športni dan “Pohodništvo” za vse učence naše šole. Pot skozi po pomladi dišeč gozd in polja je bila prav lepa. Skozi celotno pot nas je grelo sonce. Le na Cvenu nas je pričakala megla. Po prihodu na Cven in pozdravu vodje podružnične OŠ Cven gospe Tanje Trstenjak so učenci najprej pojedli malico. Po ogledu šole je sledilo druženje na šolskem igrišču, športne igre in igranje na igralih. Lepo so nas pogostili še  s sokom in pripravili ogenj, kjer so si lahko učenci sami »knajpali« kruh. Na topel kruh so si lahko namazali še po želji ali  maslo ali »zőbl in lűk«.

Na koncu smo si izmenjali še darila. Naši učenci so skupaj z učiteljem Srečkom izdelali »kamišibaj«, za lutkovno predstavo, ki ga bo podrobneje predstavila učiteljica Jerica, ko si bodo prišli ogledat naše predstave. Kot zaključek smo skupaj na igrišču zapeli pesem »prijateljstva«. Sledila je le še pot nazaj v šolo.

Hvala našim prijateljem na Cvenu za topel, prijazen sprejem!

rbt

N PRIJATELJSTVA s podružnično OŠ Cven. To je bilo že naše 15. skupno srečanje. Pod vodenjem profesorja športne vzgoje Roberta Stajnka smo izvedli športni dan “Pohodništvo”. Pot skozi po pomladi dišeč gozd in polja je bila prav lepa. Skozi celotno pot nas je grelo sonce. Le na Cvenu nas je pričakala megla. Po prihodu na Cven in pozdravu vodje podružnične OŠ Cven gospe Tanje Trstenjak so učenci najprej pojedli malico. Po ogledu šole je sledilo druženje na šolskem igrišču, športne igre in igranje na igralih. Lepo so nas pogostili še  s sokom in pripravili ogenj, kjer so si lahko učenci sami »knajpali« kruh. Na topel kruh so si lahko namazali še po želji ali  maslo ali »zőbl in lűk«.

Hvala našim prijateljem na Cvenu za topel, prijazen sprejem!

Zapisal: Robert Stajnko

Oznake: