Šola in jaz

Vtise, misli o šoli nekoč, danes in v prihodnosti so strnili tudi učenci OŠPP in PPVI sami ali s svojimi starši in rejniki:

Na naši šoli je dimnik.

Pred našo šolo so drevesa.

Za našo šolo je vrt.

V naši šoli so razredi.

Naša šola ni šala.

Naša šola je lepa.

Dejan, 3. razred

Na naši šoli je dimnik.

Pred našo šolo je parkirišče.

Za našo šolo so igrala.

Pri naši šoli je skate park.

V naši šoli je zajček Pikec na obisku.

Naša šola ni za hece.

Naša šola je velika.

Timotej, 4. razred

Na naši šoli je streha.

Pred našo šolo je parkirišče.

Za našo šolo je skate park.

Pri naši šoli so igrala.

V naši šoli je telovadnica.

Naša šola ni majhna.

Naša šola je prijazna.

Iva, 3. razred

Cesta peljala me je

V lepo šolo.

Evo, zdaj sem v novi šoli.

Tam, kjer se dobro počutim in

Kjer me pohvalijo.

O, kako mi je lepo.

Gledamo naravo,

Opazujemo poskuse,

Lahko gremo v sobo za sproščanje,

Ampak najraje pa pojemo.

Rada sem z mojimi sošolci.

Klaudija, 6. razred, Slavica Kosi (rejnica)

Šola je imela velika lesena vrata in okna. V učilnicah so bile dolge klopi, v katerih je sedelo po več učencev skupaj. Tudi tla so bila lesena, pobarvana s črno. Učenci so bili bosi, zato so imeli črne noge. V leseni škatli, ki so ji rekli puščica, so imeli svinčnik in nalivnik, ki so ga namakali v »tinto«, črnilo. Nekateri so že imeli lesene barvice. Tudi ravnilo je bilo leseno. Zvezke so si naredili doma. Torba je bila majhna. Učili so se računstvo, slovenščino – lepopis in zgodovino. Imeli so šport, tuji jezik je bil srbohrvaščina. Pri tem predmetu so pisali v cirilici. Za malico so si prinesli črn domači kruh in jabolko.

Niko, 5. razred

Šola prihodnosti 3000

Čez tisoč let bo naša narava pokazala zobe. Zgodila se bo naravna katastrofa. Preživelo bo le nekaj držav. Začelo se bo vse od začetka. Gradila se bodo mesta, ceste, šole … Pisali bodo na tablo s kredo, učilnice bodo skromne, učiteljice stroge. Kuhinje v šoli ne bo, ne računalniške učilnice, ne interneta. Učenci se bodo učili o življenju nekoč, o obstoju avtov, stopnic, pametnih telefonov in sladkarij.

Taris, 6. razred

Šola, ti si res najboljša,

ampak z bazenom bi bila še boljša.

Si najlepša šola.

Tadej, 7. razred

V šoli je zelo lepo, ker se veliko naučimo in hodimo na izlete. Učenci komaj čakamo, da pridejo v razred učitelji in nas naučijo nove stvari.

Julija, 9. razred

V šoli se rad učim in družim s prijatelji. Naša šola je velika in lepa. Všeč sta mi malica in kosilo.

Gregor, 8. razred

Na naši šoli je lepo. Naša šola je najboljša šola in je med vsemi najlepša. Zelo rad hodim v šolo in se učim. Imamo najboljše učitelje in učiteljice. V šoli se družim s prijatelji.

Klemen, 8. razred

V šoli se imam fajn. Imam prijazne učitelje in dobre ocene.

David, 8. razred

Šola in jaz

V šoli se veliko naučiš,

a če v šolo nočeš in se s svojimi mislimi spopasti hočeš,

lahko veliko zamudiš.

Zato le pridi sem!

V šoli boš veliko prijateljev imel,

če ti ne bo šlo, reci samo: »Mi pomagaš?«

In pomoč hitro prišla bo.

Zato le pridi sem!

V šoli se veliko lepega dogaja,

a ti moraš priden in dober učenec biti,

če želiš se veliko naučiti in z nami v Golarjevo šolo hoditi.

Zato le pridi sem!

Če hočeš bralno značko usvojiti,

boš postal dober bralec in ne neandertalec.

Zato le pridi sem!

V šoli res super je, a dolgo ne ubiraj se,

saj ne veš, kaj zamujaš.

Prisluhni meni, da ne boš zaspal,

če rad bi dober učenjak postal.

Klemen, 8. razred

V šoli je lepo in zabavno, ker lahko vidim svoje sošolce. V šoli mi je všeč, kadar pišem in berem.

Rene, PPVI 3. stopnja

V šoli rada pišem in se pogovarjam s prijatelji.

Valentina, PPVI 4. stopnja

V šoli mi je lepo, ko vidim Julijo, mojo najboljšo prijateljico.

Jana, PPVI 4. stopnja

Babica mi je povedala, kako je bilo, ko je ona hodila v šolo. Do šole so imeli štiri km. V šolo so hodili peš, tudi če je bil sneg ali dež. V prvih štirih razredih je bilo več učencev različnih starosti. Učiteljica je bila stroga. Učence, ki niso ubogali, je s palico udarila po prstih. Govorili so madžarsko. Imeli so malo predmetov. Tudi zvezkov so imeli malo. Barvic in flomastrov niso imeli. V šoli niso imeli malice. Kruh so si prinesli s seboj.

Jana, PPVI 4. stopnja

Moja šola

Ime mi je Maks in rad hodim v šolo. Rad imam učiteljico Marijo. Rad imam tudi tehniko. Moji sošolci so Matjaž, Sašo, Klara, Mateja, David in Tosja. Rad imam kombi.

Maks, PPVI 4. stopnja

V šolo rad hodim, imam sošolke in sošolce: Matejo, Klaro, Davida, Maksa, Matjaža in Saša. Učimo se tudi na vrtu, beremo, pišemo, rišemo, pojemo, plešemo in telovadimo. V šoli tudi kolesarimo. Vsak dan rad hodim na sprehode s psico. Doma imam dva pol brata, Nejca in Mitjo. Skupaj se igramo. Imamo mladega mačka, ime mu je Muri. Tudi z njim se igramo in skrbimo za njega. Je sive, tigraste barve. Rojstni dan imam 25. decembra, to imam najrajši. Rad se sankam, zelo rad se spuščam po toboganu na bazenu v Biotermah Mala Nedelja, po hitrem in po počasnem. Najrajši pa se kopam v morju. Rad se vozim z vlakom, hodim na počitnice v Ljubljano in rad gledam krave.

Tosja Babič, PPVI 5. stopnja