V četrtek, 18. 1. 2024, so nas obiskali učenci PPVI-oddelkov DOŠ II. Lendava, s katerimi smo na naši šoli izvedli tretje medknjižnično srečanje. Dvakrat smo se srečali že v prejšnjem šolskem letu. Učence so spremljali njihovi učitelji in varuhi.

S prijatelji iz Lendave smo poslušali zgodbo o Povodnem možu. Pripovedovali smo ljudsko pravljico v lahkem branju in zgodbo predstavili z risbicami z našim kamišibajem. Ko smo prebrali, smo imeli delavnico KJE SE SKRIVA MOJ ZAKLAD. O tem smo pisali in se pogovarjali.

Potem smo se pogostili z bananim kruhom, ki smo ga sami spekli. Pili smo sok, knjižničarka pa nam je ponudila tudi čokoladice. Po pogostitvi smo se zabavali s karaokami. Na koncu smo jim  popeljali še po šoli in jim pokazali naše prostore. Podarili smo jim knjigo in se dogovorili za obisk v Lendavi meseca februarja.

Zapisal: Niko Voršič, učenec