Februarja smo vrnili obisk našim prijateljem iz šole DOŠ II Lendava. Tokrat smo se srečali v Lendavi . Najprej so nas učenci popeljali okrog njihove šole in nam zastavili zanimivo nalogo – poiskati šest tulipanov. Vsak tulipan (izdelan iz tulca wc papirja) je skrival po eno črko. Ko smo našli vse tulipane, smo sestavili besedo – POMLAD. To je bila tudi tema knjige, ki smo jo potem brali. Brala jo je učenka Nikita. Pred branjem pa nam je njihova knjižničarka Manuela zastavila nekaj ugank o pomladi. Po branju smo izdelali plakat – na plakat smo nalepili pobarvane znanilce pomladi. Potem smo igrali nogomet na njihovem igrišču in se družili ob sladkih dobrotah.

Naše že tradicionalno srečanje je potekalo drugo leto zapored in ga bomo nadaljevali tudi v prihodnje. Vsi vključeni smo z idejo zelo zadovoljni.

Veseli smo, da nas branje povezuje in bogati, tako projekt medgeneracijskega branja pred nas postavlja nove izzive, kako popestrimo metode in oblike dela na področju branja.

Učenci PPVI 4 z mentoricama Marijo in Vido