V ponedeljek 10. 6. 2019, smo izvedli še zadnji športni dan v tem šolskem letu.

S starejšimi učenci smo se s kolesi odpravili v doživljajski park “Park doživetij” v Križevce pri Ljutomeru. Mlajši učenci pa so do tja potovali z avtomobilom, a so se hitro športno ogreli. Pretekli so namreč stezo na bližnjem hipodromu. Preden smo šli preizkusit nova igrala, smo se okrepčali s slastno malico, ki jo je za nas pripravila kuharica.

Po oddelkih smo nato preizkusili svoje spretnosti na igralih. Preizkusili smo se v ravnotežju, spretnosti plezanja, koordinaciji, v skupinskih nalogah in se bose sprehodili po taktilni poti. Bilo je zelo zabavno. Sledil je kratki odmor za osvežitev s hladno vodo. Ampak, ker ta dan ni manjkalo dobre volje in športnega duha, so nekateri učenci izkoristili tudi pet minutni odmor za igre z žogo.

Preden smo se odpravili nazaj proti šoli, pa smo iskali skriti zaklad. Učence smo razdelili v štiri mešane skupine, učiteljice pa so medtem skrile “žogice” s črkami. Žogice so bile dobesedno povsod – v travi, na in pod igrali, med drevjem, v cvetličnem koritu,… Kljub temu so se učenci zelo potrudili in našli sleherno med njimi. Vsaka skupina je nato iz črk, ki so se skrivale v žogicah morala sestaviti besedo. Zmagala je ekipa, ki je sestavili najdaljšo smiselno besedo.

Polni vtisov in nepozabnih spominov smo se nato po isti poti odpravili nazaj proti Ljutomeru. Obljubili smo si, da tudi v naslednjem šolskem letu izvedemo nekaj podobnega! Bilo je super!! 🙂

Oznake: