Učenci so pri pouku likovne umetnosti izdelali grad iz odpadne embalaže. Najprej smo si na internetu ogledali primere reprodukcij gradov iz preteklosti, opazovali smo materiale iz katerih so bili gradovi nekoč zgrajeni. Za izdelavo gradu smo uporabili lepenko, tulce in druge materiale s pomočjo katerih je nastal čudovit grad. Grad so učenci pobarvali ter ga opremili s podrobnosti (zastava, dvigajoča vrata, kamenčki, okna iz vejic), ki še bolj spominjajo na tedanji čas. Spoznali smo legendo o Kralju Matjažu, z namenom boljšega razumevanja ozadja projekta ter moža, kateremu je grad posvečen.  Grad smo razstavili na šolskem hodniku, kjer je na ogled ostalim učencem in delavcem šole. Učenci so ob izdelavi gradu urili svoje motorične sposobnosti, organizacijske ter komunikacijske veščine, predvsem pa so se zabavali pri delu v skupini.

Na zimskem športnem dnevu na Pohorju so učenci uživanju na snegu. Cel dan na snegu, to so sanjali celo zimo. Sankanje, kepanje in nekaj jim je manjkalo. Ob teh dejavnostih so učenci sami prišli na idejo, da bi sami zgradili grad Kralja Matjaža in tako se je tudi bilo. Učitelj Robi je bil takoj za gradnjo v snegu. Nastala je prava graščina kralja Matjaža.

Utrinki izdelave gradu po korakih:

natančno merjenje in izrezovanje obzidja gradu

postavitev gradu ter dogovor o nadaljnjem delu

barvanje gradu in dodajanje podrobnosti (stražarji iz lesa)

razstava gradu, opremljena z legendo (v ozadju)