TEDEN OTROKA 2021

Letos so potekale dejavnosti v tednu otroka po mehurčkih (razredih). Vsak dan v tednu smo imeli različne dejavnosti.

V ponedeljek smo izkoristili sončno vreme in se odpravili na pohod preko Kamenščaka do Cezanjevcev in nazaj. Spotoma smo nabirali kostanje. Med pobiranjem kostanjev smo našli lobanjo in rogovje srnjaka. Najdbo smo odnesli v šolo in jo očistili ter pokazali vsem učencem.

V torek smo urejali svak razred svojo gredico. Pridelke smo pospravili. Izpulili smo plevel in porezali že posušene rastline. Tako so naši vrtovi pripravljeni na zimo. Po dobro opravljenem delu smo imeli kostanjev piknik. Starejši učenci so kostanje rezali, mlajši pa so pripravili papirnate kornete – škrniclje iz časopisnega papirja. Pečeni kostanji so bili zares okusni. Do sitega smo se jih najedli, nekaj pa smo jih prihranili za kuhanje.

V sredo smo imeli kulturni dan – začetek bralne značke. V delavnicah smo si izdelali plakate, na katere si bo vsak učenec beležil koliko knjig je že prebral. Večina razredov si je izdelala knjigo v obliki sestavljanke. Ko bo učenec prebral vseh pet knjig za bralno značko, bo sestavil svojo knjigo.

Četrtek je bil namenjen družabnim igram. S sošolci smo se igrali Človek ne jezi se, Activity, Remi, Enka, zalagali smo Tamgrame, preizkusili smo se tudi v igri Make to break in Štiri v vrsto ter še v mnogih drugih. Bilo je zelo zabavno. Z nami so se pomerili tudi učitelji.  Ugotovili smo, da pri igranju družabnih iger, ne gre le za zabavo, ampak moramo ob igri veliko razmišljati, brati in računati.

V deževnem petku pa smo uživali ob gledanju filmov in risank. Kot se za kino spodobi, smo si pripravili še kokice. In uživanje se je začelo.

Kaj so povedali učenci o tednu otroka?

»Bilo je super! Želim si, da bi teden otroka potekal celo šolsko leto.« Jure

»Najbolj mi je bil všeč kino dan.« Timotej

»Užival sem pri igranju družabnih iger. Predvsem pa to, da je bil pouk drugačen. «Grega

»Meni je bil najboljši pohod in nabiranje kostanjev.« Tamara